Kodėl akcijos ir nuolaidos nepadeda taupyti

Kodėl nuolaidos ir akcijos nepadeda taupyti

 Ar mėgstate nuolaidas, akcijas, specialius pasiūlymus? Daugelis žmonių atsakytų – taip. Nenuostabu, juk kam nepatiktų sutaupyti keliasdešimt litų arba įsigyti geresnį gaminį nesumokant daugiau. Tačiau akcijų ir nuolaidų mėgėjams derėtų būti dėmesingiems.

Moku mažiau, vadinasi taupau

Nors iš pirmo žvilgsnio specialus pasiūlymas siūlo jums sutaupyti viliojančius 50%, svarbiausia nepamiršti, kad bet koks pirkimas visų pirma reiškia išlaidas. Žinoma, už siūlomą prekę sumokėsite mažiau, nei ji kainavo prieš savaitę ar mėnesį, tačiau bet kokiu atveju turėsite palengvinti savo piniginę.

Svarbiausias patarimas toks: skaičiuokite ne tik tai, kiek sutaupote, tačiau būtinai ir tai, ką išleidžiate. Juk tai jūsų pinigai.

Perku pigiau, galiu nusipirkti daugiau

Pirkdami prekes su nuolaidomis, nepamirškite savo poreikių. Tarkime, paprastai jūs per savaitę suvartojate vieną šokoladą, kuris kainuoja 3 Lt. Tačiau štai kartą pamatę 20% nuolaidą savo mėgstamam šokoladui nusipirkote jų 2 ir… tą savaitę pasimėgavote jais abiem.

Taip, susumavus nuolaidas, jūs sutaupėte 1,20 Lt. Tačiau susižavėję akcija nesilaikėte savo įpročių ir vietoj įprastinių 3 litų išlaidų saldumynams tą savaitę išleidote 3,00 x 2 x 80% = 4,80 Lt.

Gal tai ir nėra blogai – gavote progą pasmaguriauti mėgstamu produktu už mažesnę kainą. Tačiau nepaisant to, jūsų savaitės išlaidos saldumynams buvo pusantro karto didesnės nei įprastai. Atminkite: nuolaidos ne visada reiškia taupymą.

Puiki proga įsigyti daiktą, kurio… nereikia

Dar prastesnė situacija susiklosto tada, kai pirkėjas susižavi netikėtai pasitaikiusia nuolaida ir nusiperka prekę, kurios jam iš tiesų net nereikia.

Didžiulis plazminis televizorius su net 500 litų nuolaida! Nešiojamas kompiuteris su mobiliuoju internetu vos už 99 litus per mėnesį! Naujas telefonas liečiamu ekranu tik už 1 litą!

Ar tikrai verta naudotis tokiais pasiūlymais? Verčiau pasvarstykite, gal jūsų turimas kompiuteris vis dar puikiai veikia, telefonas atlieka reikiamas funkcijas, o televizorius irgi visai gerai rodo. Arba dar geriau, praleisdami mažiau laiko prie kompiuterio ir televizoriaus, turėsite daugiau laiko, kurį galėsite skirti šeimai, draugams ir mėgstamiems užsiėmimams.

Nuolaidos padeda taupyti tik perkant tas prekes, kurių tikrai reikia, ir tik tokį kiekį, kokio jums reikia įprastai. Kitu atveju nuolaidos dažniausiai tėra gražiu vardu pavadintas išlaidavimas.