Kaip pasirūpinti didesne pensija

Kaip gauti didesnę pensiją

Ar pagalvojote, kiek pinigų jums reikėtų išėjus į pensiją?

Net jei iki pensijos amžiaus jums dar liko keliolika metų, o gal apskritai neseniai baigėte mokytis ar studijuoti ir neturite dar nė trisdešimties, nemanykite, kad apie pensiją galvoti per anksti. Anaiptol, anksčiau pradėsite – daugiau sukaupsite.

Kokio dydžio pensijos norite?

Keli šimtai litų valstybinės pensijos nėra pakankamai didelė suma mėnesio reikmėms. Kiek pinigų jums reikia, kad galėtumėte užtikrintai jaustis ir nereikėtų smarkiai taupyti maistui, drabužiams, telefonui ir kitoms išlaidoms?

Tarkime, kad tai 1000 litų. Sakykime, kad 500 litų gausite iš valstybės, taigi likusią 500 litų sumą turėsite kas mėnesį paimti iš savo santaupų. Taigi, jei norite apsirūpinti priedu prie pensijos penkiolikai metų, kad galėtumėte geriau gyventi nuo 65 iki 80 metų amžiaus, jums reikės tokio sumos:

500 Lt x 12 mėn. x 15 m. = 90 000 Lt

Žiūrint į visą sumą atrodo daugoka, tiesa? Tačiau juk tokiom santaupoms sukaupti turite laiko, ypač jeigu esate jaunas. Atminkite – kuo anksčiau pradėsite kaupti santaupas, tuo mažiau pinigų reikės atidėti kiekvieną mėnesį, kad pasiektumėte tą patį galutinį rezultatą.

Kaip susitaupyti pensijai?

Suskaičiuokite, kiek jums liko mėnesių iki pensijos. Tarkime, esate 35 metų amžiaus, taigi turite dar 360 mėnesių. Visą anksčiau suskaičiuotą norimą sumą (šiame pavyzdyje, 90 000 Lt) padalinkite po lygiai kiekvienam mėnesiui.

90 000 Lt / 360 mėn. = 250 Lt

Taigi, kas mėnesį turėtumėte atidėti po 250 Lt santaupoms, kuriomis pagerinsite savo gyvenimo sąlygas, kai tapsite pensininku.

Susiję straipsniai