5 mitai apie greitas paskolas

1. Greita paskola padės išspręsti finansines problemas

Netiesa! Jei esate sunkioje finansinėje situacijoje, greitos paskolos problemų išspręsti nepadės. Gavę greitų pinigų galbūt ir jausitės geriau kelias dienas, tačiau kai ateis metas grąžinti paskolą, suprasite, kad finansinės problemos niekur nedingo, o tik buvo nukeltos vėlesniam laikui ir tuo tarpu greičiausiai dar paaštrėjo.

Geriausia, ką galite padaryti, jei jūsų finansinė padėtis nėra gera – išnagrinėkite savo situaciją ir galimybes, o tada mėginkite rasti būdų kaip pagerinti esamą situaciją nepuolant skolintis pinigų. Gal patiriate nebūtinų išlaidų ir galite jų atsisakyti bent mėnesiui ar dviem? Gal galite rasti papildomo darbo arba išvažiuoti padirbėti į užsienį? Gal turite nenaudojamų daiktų – baldų, įrankių, automobilį – ir juos pardavę prisidurtumėte kelis šimtus?

2. Greita paskola yra geras būdas pragyventi iki kitos algos

Netiesa! Jei pristigote pinigų, nesitikėkite, kad kitą mėnesį reikalai pasitaisys savaime. Atminkite, kad iš kito atlyginimo turėsite sumokėti ne tik paskolą, bet ir palūkanas, taigi prarasite dar keliasdešimt litų.

3. Pirma paskola nieko nekainuoja

Netiesa! Nors kai kurios greitųjų kreditų įmonės ir skelbia, kad suteikia pirmą paskolą nemokamai, iš tiesų nemokamas sūris būna tik pelėkautuose. Palūkanų jums mokėti nereikės, tačiau nepamirškite kitų svarbių dalykų: tokios įmonės gaus jūsų kontaktinius duomenis ir jūsų pasitikėjimą. Be to, jos išmokys jus imti paskolas ir įpratins prie žalingų finansinių įpročių. Vadinasi, didelė tikimybė, kad pirma nemokama paskola neapsiribosite ir tapsite nuolatiniu jų klientu. Jūs tampate prijaukintu klientu – o tai yra tikrai nemaža kaina už pirmą paskolą.

4. Greitų paskolų palūkanos nėra didelės

Netiesa! Už greitus kreditus mokamos palūkanos yra itin didelės. Neapsigaukite, nes greitos paskolos grąžinimo terminas paprastai būna trumpas, taigi 5-10% mokestis iš pirmo žvilgsio neatrodo milžiniškas. Visada paskaičiuokite, kokia gaunasi metinė palūkanų norma.

Pavyzdys: 2011 kovo mėn. duomenimis, pigiausia 1000 Lt paskola 30 dienų atsieina 49 Lt, o tai yra 4,9% mėnesinių palūkanų, arba 58,8% metinių palūkanų. Tai tiesiog žvėriška suma! Palyginimas: dėdami pinigus į banką, priklausomai nuo indėlio termino, uždirbsite 2-6% metinių palūkanų. Vartojamosios paskolos palūkanos vidutiniškai siekia 8-10%. Akivaizdu, kad greitos paskolos palūkanos yra milžiniškos, tik pateikiamos taip, kad vartotojai į jas neatkreiptų dėmesio ir neišsigąstų.

5. Gauti greitą paskolą paprasčiau nei skolintis iš draugo

Netiesa! Tokį reklaminį šūkį skelbia viena greitų kreditų įmonė, tačiau iš tiesų tokios įmonės jokių privalumų nesuteikia. Tiek su draugais, tiek su kredito teikėjais galite susitarti dėl paskolos ir gyvai, ir telefonu, ir internetu. O pinigus taip pat abiem atvejais gausite norimu būdu – grynais ar pavedimu. Taip kad iš draugo skolintis galite lygiai taip pat paprastai, kaip ir iš greitų paskolų įmonės.

Tiesa… yra vienas dalykas, dėl ko skolintis iš draugo netgi geriau 🙂 Kai trečią ar penktą kartą prašydami paskolinti pinigų vietoje atsako sulauksite piktoko žvilgsnio ir surauktos kaktos, turėsite progą suprasti, kad turbūt jau laikas sustoti, pamąstyti ir pradėti atsakingiau tvarkyti savo finansinį gyvenimą.